Maluchy lubią oglądać telewizję, ale należy wybierać dla nich odpowiednie programy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Nie należy zabraniać szkrabom oglądać telewizję. Faktem jest, że nie wolno ślęczeć przed odbiornikiem przez pół dnia. Zatem z głową powinniśmy selekcjonować dla nich edukacyjne programy.
sprzęt
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


program tv
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com


hasło
Author: Mannish
Source: Mannish


Telewizja fascynuje wszystkich od dawna – od momentu powstania. Ruch na ekranie urzeka i powoduje, że możemy wpatrywać się w niego przez pół dnia. Nie jest to rzecz jasna zbyt zdrowe, zwłaszcza dla maluchów. Dlatego rodzice powinni odpowiedzialnie wybierać to, co berbeć ogląda.

Jeśli poszukujesz uzupełniających materiałów na przedstawiany temat, to kliknij tu - ta pomocna treść zawiera podobne treści.

Powinniśmy wybrać taki program TV, który będzie edukacyjny. Może być o ssakach. Maluchy przecież uwielbiają zwierzątka. Te, które można trzymać w przydomowej zagrodzie oraz te dzikie, które możemy zobaczyć tylko w ZOO. Jeżeli nasz szkrab jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to możemy pozwolić mu na oglądanie bajek. Jednak zawczasu musimy sprawdzić, że są to bajki bez przemocy i czarnych charakterów. Nasze dziecko powinno patrzeć na nie z przyjemnością i czerpać z nich mądrości o przyjaźni oraz prawdomówności. Strach czy chowanie się pod stołem nie dadzą oczekiwanych rezultatów. Początkowo musimy z naszym dzieckiem oglądać telewizję wspólnie. Należy uczyć je, że gdy zbliża się limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy interesować się czymś innym. Mamy możliwość wspólnie układać klocki lub pichcić obiad.
Pamiętajmy, że telewizja może mieć niebywale dobry wpływ na rozwój naszego maleństwa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim powinniśmy umieć znaleźć umiar.