Oprawa jako odzwierciedlenie zawartości

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Dla każdego, kto lubi, czyta i nabywa książki zawsze najistotniejsza jest zawartość, jednak obwoluta książki także ma znaczenie.


Okładka książki winna odzwierciedlać jej zawartość, toteż powinna być przemyślana.
okładka


obraz


Jest możliwość wykorzystać rysunki i inne grafiki, jakie podkreślą charakter i zawartość książki. Barwna ilustracja jednej ze scen, albo portret kluczowego bohatera z pewnością pobudzą fantazję i zachęcą do sięgnięcia właśnie po tę książkę. Większość miłośników książek woli ładnie i ciekawie zapakowaną zawartość.


Choć okładka książki to głównie wzór graficzny, znacząca jest również treść na niej umiejscowiona. Oprawa przede wszystkim ma spełniać naczelną funkcję reklamową. Tytuł, także imię i nazwisko autora powinny być wyraźnie zauważalne, toteż tak istotne jest ich odpowiednie umieszczenie. Nadruki powinny być dobrze widzialne, nie zlewające się z tłem, na jakim są umiejscowione i zapisane atrakcyjną czcionką. Okładka winna ułatwiać przekazanie tej zawartości, a nie ograniczać, bądź wprowadzić w błąd.

Zapraszamy - kliknij tutaj (www.sweet-home.pl/) i przeloguj się na inną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie świeże i fachowe artykuły.

Okładka to zewnętrzna osłona bloku
publikacji na stałe z nią połączona. Są oprawy w twardej i miękkiej okładce. Okładkę wytwarza się z porządnego papieru, tektury, płótna, lub materiału sztucznego. Jest początkową wizytówką książki, na nią bowiem w pierwszej kolejności pada wzrok czytelnika.
Tylna płaszczyzna ma możliwość zawierać wiadomości na temat autora, lub recenzję treści.


Nie ma nic bardziej miłego aniżeli wygodnie przysiąść w fotelu i zagłębić się w czarującą opowieść zawartą w pięknie wydanej książce.