W przeszłości graffiti uważano za przestępstwo - teraz tworzy się je często na zamówienie

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Z tworzenia graffiti wywodzą się murale. Obydwa rodzaje tworzenia jednak różnią się od siebie. Murale bywają często dość duże oraz robione na zlecenie, toteż przy zezwoleniu właściciela posesji.


Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com


Na dodatek przedstawiają często obraz, który dla większości odbiorców będzie zrozumiały. Graffiti natomiast zwykle jest mniejsze, prezentuje znaki oraz symbole dla wybranych i często nadal jest zabronione.


Malowanie murali w ostatnich latach jest bardzo modne (malowanie murali - Ideamo). Niejeden twórca podpisuje swojego murale i jest z nich dumny. Pragnie własnym obrazem dać jakiś ważny przekaż. Murale dość często odnoszą się do problemów cywilizacyjnych obecnego wieku - toteż politykę lub nadmierny materializm.

Zainteresował Cię nasz wpis oraz zawarte w nim treści? Następne informacje ze strony (https://kador.pl/) czekają na pod poniższym linkiem. Namawiamy!

Bywają jednakże murale zabawne, które mają za zadanie wywołać uśmiech na twarzy lub zdumienie. Dziś murale stosuje się często jako artystyczną promocję.
W obecnym świecie murale stały się na tyle modne, że w metropoliach organizowane są regularnie przejażdżki tropem popularnych murali. Malowanie artystyczne jest na czasie, dlatego często ich twórcy to w niektórych kręgach znane i szanowane persony . Nie uważa ich się za wandali, ale jako artystów, co daje im prawo tworzyć spokojnie i z rozmachem. Często murale bywają ogromne - widnieją przykładowo na ścianie bocznej budynku i zajmują kilka pięter.


Murale są znakiem naszych czasów. Są znane, a ludzie je lubią. Dlatego możemy w najbliższej przyszłości spodziewać się więcej prac tego typu na budynkach naszych miast.