Ciekawe propozycje sportowe na niebanalny weekend

Polacy spędzają spore ilości swojego wolnego czasu na aktywnym wypoczynku. Wystarczy popatrzeć jak dużym zainteresowaniem cieszą się chociażby wyścigi biegowe w naszym kraju.


Rośnie liczba ludzi, którzy regularnie pojawiają się na siłowni.


Wzrasta zainteresowanie również odrobinę bardziej niszowymi dyscyplinami jak chociażby łucznictwo czy też strzelectwo (kliknij tutaj). Ta druga propozycja cieszy się wyjątkową popularnością wśród imprez integracyjnych, gdzie teamy z pracy mogą wypróbować swoje umiejętności na strzelnicy. Jeżeli chodzi natomiast o łucznictwo, to jesteśmy je również praktykować poza profesjonalną strzelnicą (łuki tradycyjne sklep). Dzieje się tak ze względu na całkiem łatwą możliwość zakupu sprzętu. Dla przykładu łuki drewniane można bez problemu nabyć w Internecie albo sklepach sprzedających różnego rodzaju militaria. Warto jednakże przed kupnem udać się na strzelnicę a następnie zapytać o fundamentalne sprawy profesjonalnego instruktora. Zostaniemy właściwie przeszkoleni zarówno pod kątem techniki jak i samego sprzętu.


drewno
Author: Konrad Gruza
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok tworzy się sporo grup, jakie zajmują się przeróżnego rodzaju inscenizacjami z minionych czasów. Średniowiecze jest w tym kręgu dość popularne. Obok profesjonalnej zbroi, mieczy to właśnie łuki drewniane są nieodzownym elementem ekwipunku średniowiecznego wojownika. Niemal w każdym większym mieście możemy natrafić na taką grupę zapaleńców, którzy regularnie zbierają się aby inscenizować bitwy albo też codzienne życie z tamtego okresu.


Można również poćwiczyć własne umiejętności z walki na miecze czy też z strzelania z łuku. Jest to z całą pewnością kolejna możliwość na spędzenie czasu w niebanalny sposób.