Bez względu na porę roku - wypoczywaj w Polsce

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Polska na weekend czy też na wakacje staje się dla co poniektórych osób, w znacznej mierze obcokrajowców, miejscem gdzie można wypocząć w zgodzie z naturą. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest unikalny i przyciąga do siebie przeróżnymi atrakcjami, które warto wziąć pod uwagę planując urlop 2014!

Pokrycie dachu strzechą
Source: www.flickr.com
Krańce południowe Polski to ciągnące się łańcuchy górskie. Nasilony ruch turystów powiązany jest z sezonowością. Sezon zimowy to nasilony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski. Taki aktywny relaks to doskonały trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to też znaczące zarobki dla pensjonatów czy kwater prywatnych oferujących noclegi (więcej tu - ). Oferując noclegi Zieleniec współzawodniczy z innymi ośrodkami cenami oraz położeniem. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, przykładowo noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba też przyciągają wielu sympatyków białego szaleństwa. Warto, zatem znaleźć odrobinę czasu i zaplanować tego rodzaju wypady w góry (polecam ten serwis).

W okresie letnim wzmożony ruch turystyczny przenosi się na północne krańce Polski. Tutaj też znajdują się miejscowości oferujące mnóstwo rozmaitych atrakcji dla urlopowiczów. Liczy się odstęp od morza, dostęp do rozrywek typu dyskoteki czy organizacja imprez na świeżym powietrzu. Kurorty od dawna przyciągające rzesze wczasowiczów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Częstokrotnie odwiedzanym miasteczkiem znajdującym się na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi warto skorzystać z internetu, na którym odnajdziemy najbardziej aktualne propozycje rodzaju noclegi Międzyzdroje. Znajdują się tu również liczne ośrodki spa, będące wspaniałym relaksem dla naszych przemęczonych ciał.

Spa, masaż ciała
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dla ludzi niepełnosprawnych bądź chorych, albo po prostu lubiących zaciszne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których też nie brakuje w Polsce. Największe ich skupisko mieści się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przyjeżdżają tutaj duże ilości kuracjuszy, ażeby wypocząć i skorzystać z usług, jakie oferują tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój leży w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zwiedzenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podejrzeć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych pierwiastków.Podsumowując do wyboru na spędzenie wolnego czasu mamy góry, morze oraz takie regiony jak: Bieszczady czy Mazury. Taka różnorodność to bez wątpienia atut naszego kraju w porównaniu do niektórych państw europejskich. Korzystajmy, więc z tego, co mamy.


Author: k.s.