Jak zacząć się ruszać? Kanały sportowe w TV

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Każdy dzień jest okazją na to, aby nareszcie rozpocząć czynny tryb życia. Nawet gdy masz za sobą kilka klęsk, nie zniechęcaj się. Skorzystaj z naszych porad i pozwól, by tym razem udało ci się rozpocząć i nie przestać. Jeżeli nie wiesz, jaki sport dobrać, rozpocznij od tego, jakim lubiłeś się zajmować w dziecięctwie. Jeżeli kochałeś rozrywki na świeżym powietrzu, umów się z przyjaciółmi na partię badmintona, lub zabierz psa na długi spacerek. Jeżeli bawiło cię pływanie, wybierz się na basen. Poczuj tamtą frajdę a także rozkosz płynącą z praktykowania sportu.


program tv
Source: pixabay.com
Wypuść z rąk program TV i zacznij od wyznaczania sobie małych celów. Krótkoterminowe do osiągnięcia cele zapewnią ci bezlik satysfakcji i pozwolą kroczek po kroczku budować formę. Trudno wszak przebiec maraton jeśli wpierw nie zdołasz biegiem pokonać 3 km W śledzeniu sukcesów mogą ci pomóc rozliczne sportowe aplikacje na smartfony. Wiele z nich jest darmowych! Dzięki nim można organizować treningi, notować odbyty dystans oraz czas wysiłku. Nie trudno o nudę, jeżeli za każdym razem wykonujesz ten sam trening.

Na dodatek nudzi się nie tylko twój umysł, ale też ciało, co następuje najdalej po 6-8 tygodniach. Konsekwencja? Brak postępów, mniejsze spalanie kalorii, zwolnienie wzmacniania się mięśni. Stąd modyfikuj treningi. Jeśli trenujesz dla zdrowia a także dobrego nastroju, każdy trening (przerwa studio) może być inny! Wytrzymałość możemy budować na wiele sposobów. Jeśli ostatni raz z treningami miałeś do czynienia na znienawidzonych lekcjach WF w szkole podstawowej, masz więcej aniżeli 45 lat bądź na stałe przyjmujesz lekarstwa, zanim rzucisz się w wir treningów, pójdź do doktora i uzyskaj jego zgodę na podjęcie wysiłku fizycznego. Miej na uwadze też, iż kluczem do regularnych treningów jest spokojny start. Sprawdź program


Jeżeli na początku się sforsujesz, chętka na ćwiczenia może przepaść. Toteż zacznij od 2 treningów na tydzień po pół godziny każdy. Później stopniowo zwiększaj liczbę ćwiczeń oraz czas ich trwania. Ruch wymaga energii oraz przyspiesza metabolizm. Dlatego powinieneś zatroszczyć się o to, ażeby dać ciału odpowiednie „paliwo”, które da ci werwę do ćwiczeń i pozwoli prędko się po nich zregenerować. Postaraj się jadać 3 dania dziennie, jakie możesz uzupełnić dwiema zakąskami. Przed treningiem sił dodadzą ci pokarmy bogate w węglowodany, zaś po wysiłku regenerację przyspieszy zestawienie białka z węglowodanami. Postaw na możliwie proste produkty jak też lekkie dania.