Plan ćwiczeniowy na barki

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Mięśnie naramienne są jedną z w najwyższym stopniu dostrzegalnych grup mięśniowych, a porządnie rozwijane są traktowane przez niektórych za świadectwo zdrowia i siły. Szerokie, odpowiednio powiększone mięśnie naramienne są marzeniem każdego wielbiciela sportów siłowych.


mężczyzna umięśniony
Author: Hammerin Man
Source: http://www.flickr.com
To naturalnie owa grupa mięśniowa odpowiada za męską figurę typu „V”. Poszerzenie dużych barków nie jest łatwą sprawą. Ażeby uzyskać odpowiednio rozwinięte mięśnie, wypada mieć poprawnie ustawiony plan treningowy na barki. Teoretycznie każdy plan treningowy w połączeniu z odpowiednią dietą winien dawać wyniki.
Podstawową sprawą, zanim przystąpimy do każdego treningu jest właściwa rozgrzewka. Jest to tym ważniejsze, że złącza barkowe są nadzwyczaj podatne na kontuzje. Przeprowadzamy kilka minut wymachy, krążenia ramion, stosujemy również ćwiczenia rozciągające. Po tak wykonanej rozgrzewce nie powinno się jednakże od razu przechodzić do ćwiczeń na sporych ciężarach, ale poprzedzić je 1-2 szeregami z mniejszym ciężarem i większą liczbą powtórek. Wówczas w taki sposób przygotowane mięśnie i stawy są gotowe na przyjęcie należytego treningu. Złącza barkowe bardzo często ulegają kontuzjom, jakie potrafią wyeliminować z ćwiczeń w siłowni nawet na kilka miesięcy.
ćwiczenia
Author: J@YGS
Source: http://www.flickr.com
Nie ma chyba na świecie faceta któremu nie marzą się kuliste, okazałe barki. Kulistość barków umożliwia odpowiednio dobrany plan treningowy na barki, angażujące w równym stopniu pracę wszelkich trzech aktonów, z jakich składają się barki. W trakcie treningu trzeba pamiętać o respektowaniu zasad technicznych, oraz o prawidłowym oddychaniu.


Powietrze nabiera się w fazie rozciągania mięśnia, a wypuszcza je w końcowej fazie spinania mięśnia. Najlepiej jakiekolwiek ćwiczenie przeprowadzać w sekwencjach. Niezwykle ważne jest, żeby podczas ćwiczeń zachować normalną krzywiznę kręgosłupa.

Ekscytuje Cię przedstawiona kwestia? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://artykulyreligijne.pl/obrazy-z-aniolem-strozem) pokrewnego wpisu - on także jest warty uwagi.

Taka pozycja ochrania przed urazami dolnego odcinka pleców.
Ze względu na dużą nasilenie treningu aktywizującego muskuły barków, każda początkująca osoba winna dokładnie trzymać się treningu, który przewiduje jej plan treningowy na barki - tutaj.