Największa sudecka kotlina, jako doskonały i popularny region rekreacyjny

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Na obszarze Kotliny Kłodzkiej leży pięć uzdrowisk z wodami zdrojowymi, oraz bardzo sporo sanatoriów. Świadczy to o rewelacyjnych zaletach leczniczych i rekreacyjnych regionu skupionych na względnie małej przestrzeni, co upraszcza podróżowanie i poznawanie owego obszaru Polski.


<strona www>
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Zdrowie mają dać kuracjuszom szczególnie wody lecznicze, inhalacje, masaże wodne, ale nie trzeba bagatelizować zdrowotnego działania klimatu. Do najstarszych kurortów zalicza się położona u podnóża Gór Stołowych, Kudowa Zdrój. Leczone są w tym miejscu przede wszystkim choroby serca i naczyń krwionośnych.

Kotlina Kłodzka nie jest nadzwyczaj obszerna. Swobodnie można dojść do rozlicznych interesujących miejsc pieszo, rowerem, lub podjeżdżając kilkanaście kilometrów autobusem.

Chcesz przeczytać inne równie przydatne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Sieć PKS dość przyzwoicie pokrywa obszar całej kotliny, aczkolwiek niekiedy, w mniej uczęszczanych punktach, trzeba długo czekać na autokar. Kotlina Kłodzka oferuje pełną gamę atrakcji, od muzeów, przez obiekty sakralne, aż do tak nadzwyczajnych jak kopalnia złota w Złotoryi. Oprócz pojmowania przeszłości takich miejsc, jest możliwość też spróbować swoich sił w produkcji papieru czerpanego, lub poszukiwaniach złota.

Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej zapewniają pensjonaty, hotele, mieszkania prywatne, schroniska górskie i młodzieżowe, gospodarstwa agroturystyczne i campingi (sprawdź oferty online na stronie czytaj więcej). Dla rodzin z dziećmi atrakcyjnym miejscem jest Park Dinozaurów, Jaskinia Niedźwiedzia z rekonstrukcją zwierzaków zamieszkujących te tereny, także Muzeum Zabawek w Kudowie.


Kotlina Kłodzka to największa sudecka dolina, a przy tym wspaniały i ogromnie popularny region turystyczny, oferujący sporo przeróżnych atrakcji, zarówno dla pełnoletnich, jak i maluchów, otwartych latem ,również zimową porą.

Chcemy zaprezentować Ci kolejny nasz artykuł - sądzimy, że Ci się spodoba. By go obejrzeć, najedź na łącze tu… (http://apartmood.pl/) i voila.

Również i pensjonariusze napływający do tamtejszych kurortów na pewno będą zadowoleni z pobytu w owej malowniczej okolicy.

Podobnie zimą Kotlina Kłodzka jest atrakcyjna dla turystów, pociąga fanatyków białego szaleństwa z całej Polski. Nowoczesne ośrodki z kolejkami linowym przyciągają wędrowców o jakiejkolwiek porze roku. Jest to dobre miejsce dla amatorów wędrówek po niższych górach.