Książka od wieków towarzyszy ludziom

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Literatura od wieków towarzyszy ludziom jako jedna z najważniejszych rozrywek. Przed wiekami osoby umiejące pisać i czytać były bardzo szanowane, bo takie umiejętności były bardzo elitarne i mało dostępne dla wszystkich. Dopiero wynalezienie prasy drukarskiej sprawiło, że książki trafiły pod strzechy i zyskały dużą popularność.

Nauka z komputerem
Author: Goleudy Photography
Source: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że nic nie da rady powstrzymać wielkiej popularności pisanego słowa. W końcu na papierowe kartki były przelewane wszystkie najważniejsze dzieła literatury światowej, a oprócz tego całą wiedzę, którą przez setki lat zebrała ludzkość. Same książki stały się tak nieodłącznym elementem naszego życia, że wiele osób zwyczajnie traktowało je jako normalny element wyposażenia domu czy mieszkania- pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc. Książki były czytane dla spędzenia wolnego czasu, z nich właśnie młodzież, dzieci i dorośli mogli czerpać wiadomości, z książek korzystały także ludzie szukający najróżniejszych wskazówek,przepisów czy porad. W większości mieszkań i domów można książki spotkać, w niektórych utworzono wręcz niewielkie biblioteczki gromadzące pokaźne zbiory.

I kiedy mogło się wydawać, że drukowanemu słowu praktycznie nic nie jest w stanie zagrozić, pojawiły się nagle komputery, a chwilę później internet. Wywróciło to do góry nogami praktycznie cały świat literatury rozrywkowej i naukowej. Okazało się nagle, że przepisy stają się zbędne, bo praktycznie wszystkie informacje tego typu bez problemów można znaleźć w internecie, co więcej, całkowicie za darmo.

książki
Author: ricoeurian
Source: http://www.flickr.com
Studenci i uczniowie także kupują obecnie mniej książek, bo jeżeli znajdowali ją zeskanowaną w sieci, to troszcząc się o swój portfel woleli wybrać naukę z takiego źródła- dla dzieci .


Poza tym ludzie w naszym kraju zaczęli dużo mniej czytać, w końcu ta prozaiczna czynność zmusza do wysiłku i uruchomienia wyobraźni, a przecież łatwiej jest zasiąść przed telewizorem i bez większego myślenia patrzeć się w dynamicznie zmieniające się obrazki. Bardzo dużo zmieniło także wypuszczenie do sprzedaży najróżniejszych czytników książek. Te niewielkie elektroniczne urządzenia pokazują na wyświetlaczu przypominającym papierową kartkę treść danej książki, przez co można przy sobie nosić wiele różnych tytułów.