O nauce języka obcego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Istnieje przeświadczenie, że samodzielne nauczenie się języka obcego jest to sprawa bardzo karkołomna bądź wręcz niewykonalna. Większość osób uważa, że jest to zadanie tak zawiłe, iż nastręcza uczęszczania na warsztaty kierowane przez odpowiednio wykwalifikowanych pedagogów. To przekonanie z gruntu nieprawdziwe.
Gdy przez chwilę pomyśleć, to dojdziemy do wniosku, iż w rzeczywistości zawsze jeżeli uczymy się czegoś, to uczymy się samemu. Trzeba coś zrozumieć bądź wyćwiczyć pewne umiejętności i nikt za nas tego nie zdziała. W nauce języka obcego nie możemy iść na skróty. Nauka pod przewodnictwem instruktora różni się od nauki samodzielnej jedynie tym, że to instruktor wskazuje nam następne informacje a także umiejętności do opanowania. Zatem jeżeli by samemu wiedzieć, czego akurat należy się w danym momencie przyuczyć, nauczyciel okazałby się zbędnym.Jest jeszcze jedna rola nauczyciela nauki języka obcego. Poprzez pochwały i nagany, poprzez system ocen ma on motywować kształcącego się do systematycznej pracy.
Włochy
Author: Julia Maudlin
Source: http://www.flickr.com
Tego składnika w samodzielnej nauce naturalnie nie ma. Jeśli ktoś potrzebuje motywacji zewnętrznej, aby nauczyć się obcego języka, oczywiście nie będzie mógł nauczyć się go samodzielnie. Bywa i tak, że nauczyciel miast zachęcić uprzedzi do nauki obcego języka. Krok kolejny to nauczanie z native-speakerem, który nie musi być zawodowym instruktorem języka obcego. Nieistotne czy będzie to język niemiecki, chiński czy też język włoski, to do nas samych należy podjęcie decyzji, czy podejmiemy naukę języka obcego na własną ręką czy będzie dla nas korzystniejszą nauka w grupie pod okiem instruktora.

Pożytki jakie przynosi ta druga opcja to: możność dwustronnej konwersacji miedzy uczniami, wzajemnej oceny, motywacji ze strony nauczyciela, rzeczowa diagnoza dotychczasowych rezultatów. W jaki sposób wyszukać wypróbowaną szkołę nauczającą obcych języków w stolicy? Nic skomplikowanego. Wystarczy wystukać w przeglądarkę hasło: szkoła włoskiego Warszawa, a znajdziemy mnóstwo rezultatów. Sprawdźmy jeszcze opinie wśród forumowiczów czy swych znajomych na temat wybranej szkoły i już możemy zabierać się do owocnej nauki.