Jak się robi i w jaki sposób funkcjonują coraz bardziej popularne w licznych zastosowaniach ekrany LED.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Wielu z nas bawiąc się na dużej imprezie, koncercie czy meczu chętnie korzystała z możliwości, jakie dają ogromne ekrany podwieszone u sufitu. Na nich można oglądnąć powtórki najważniejszych fragmentów, a niekiedy i transmisję na żywo, z kilku różnych kamer. Jeśli ktoś będzie daleko od sceny, to niezwykle to pomaga w oglądaniu. Lecz tak naprawdę mało kto będzie wiedział, w jakiej technologii robi się tego typu i co sprawia, że tak przyjemnie się na nich ogląda różne transmisje.

Notebook z dwoma ekranami 17
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
A w każdym takim przypadku stosowane są ekrany led, bardzo chętnie używane w przeróżnych zastosowaniach. Najczęściej oczywiście używa się je na różnego rodzaju masowych imprezach. W części hal montuje się je na stałe, lecz nie ma problemów żeby taki ekran zamontować praktycznie w każdym miejscu. Poza tym coraz częściej ekrany led znajduje się też w innych budynkach, takich jak baseny, dworce albo urzędy (warto zobaczyć). Nie będą one miały tak dużych rozmiarów jak te które można zobaczyć na stadionach, ale zastosowana w nich technologia jest dokładnie taka sama.

Panele LED coraz bardziej zyskują na popularności dzięki swoim niewątpliwym zaletom. Po pierwsze umożliwiają wyświetlanie obrazów bez względu na to, czy świeci słońce czy jest całkowicie ciemno. Diody LED za każdym razem świecą dokładnie tak samo, co w wielu zastosowaniach ma duże znaczenie - nie powinno być problemu ze słabą widocznością w niesprzyjających warunkach. Normalny ekran LED jest zbudowany z tak zwanych pikseli, na każdy z nich będą się składać trzy różnokolorowe diody.led
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, jak poszczególne diody świecą, taki kolor świecenia będzie miał pojedynczy punkcik. Panele wykonane takiej technologii posiadają jeszcze kilka ważnych zalet, przez co popularność ich bez przerwy się powiększa. Mają modułową budowę, przez co są łatwe w instalacji i montażu, oprócz tego można je kompletować w dowolnym rozmiarze, jak medas-media. Panele LED mają bardzo duże możliwości sterujące, tak więc bez żadnego problemu można na nich wyświetlać praktycznie wszystko, co tylko będzie się chciało.