Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Dawniej dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Dzisiaj mogą oglądać bajki lub ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na świecie.


Rynek bajek dla dzieci z roku na rok rośnie, co z kolei przekłada się na coraz barwniejszą grafikę starszych i nowych opowieści.


gwiazdy
Author: sideways jdm
Source: http://www.flickr.com


klient
Oprócz uniwersalnych form bajek mamy teraz do wyboru bajki w różnych formach, z których można wysuwać różne, zakryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci. Dodatkowo w obecnie występujących na rynku bajkach możemy znaleźć także obrazki zdobione częściowo jakimś materiałem ,które zmienia fakturę bajki i wywołuje duże zainteresowanie u najmłodszych czytelników - .


disco
Author: Fotolia
Source: Fotolia


Gdy dziecko jest już znudzone śledzeniem w kółko tych samych bajkach, możesz poszukać na przykład bajki o dinozaurach łącząc tym sposobem zabawę z nauką. Dzięki temu dziecko ma okazję poznania obcego mu zupełnie świata i dowiedzenia się sporo interesujących, nowych rzeczy.


Kiedy zbliża się już pora na sen, a dziecko nawet nie myśli o pójściu spać, sprawdzonym sposobem odciągnięcia dziecka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć można miłe głosy popularnych także wśród dzieci aktorów, będących Lektorami bajek. Taki audiobook można puścić dziecku z komputera bądź dowolnego odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się uspokoić i nastroić do snu. W wielu polskich sklepach można znaleźć mnóstwo bajek na dobranoc, tzw. bajki zasypianki, skierowanych dla różnego wieku. Bajki tego typu dostępne są zarówno w formie uniwersalnej – papierowej, jak i audiobooka właśnie - zweryfikuj.


Niektóre współczesne bajki posiadają specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce książeczki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.


Mówi się, że bajki bawią i uczą.

Pamiętaj, że aby uzyskać interesujące informacje na przedstawiany temat, musisz odnaleźć dobre źródło - zatem obejrzyj serwis (http://www.pokazy.net/teatr-ognia-wroclaw), w tamtym miejscu znajdziesz wciągające fakty.

I to prawda. Szczególnie, kiedy dziecko może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy i nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego. A to cenne lekcje dla każdego dziecka.