Jazda konna jako przewaga nad innymi sportami

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Jazda na koniu posiada mnóstwo zalet, a główną z nich jest szansa przebywania z pięknymi i wytwornymi zwierzakami. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezsprzecznym faktem.


Mało jest dziedzin umożliwiających jednocześnie czerpać rozkosz z kultywowania sportu i kontaktowania się z doskonałym zwierzęciem i piękną przyrodą.


Laser Tag - paintball laserowy
Source: xsitelasertag.com
stadniny koni
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com


Jeździectwo ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda na koniu to coś więcej aniżeli normalny sport. Oddziałuje ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Warto także wspomnieć o jej terapeutycznych cechach, co z pewnością oddziałuje na popularność owej dyscypliny.


Kieliszki z szampanem dla gości weselnych
Author: @sage_solar
Source: http://www.flickr.com


Stadniny koni oferują szkoły jazdy konnej prowadzące lekcje dla dorosłych i dla dzieci na różnych stopniach zaawansowania - .http://www.digital-motion.pl/ (sesje fotograficzne - http://www.digital-motion.pl/)Zajęcia prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy pierwsze kroki w jeździectwie mają już za sobą, oczekują przepiękne rozciągłe obszary, gdzie przejażdżki konne dostarczają wspaniałych emocji i czarujących krajobrazów.


Jazda na koniu wykorzystywana jest w hipoterapii, jaka jest stosowana w wypadku ludzi niepełnosprawnych, po ćwiczenia wskazane przy defektach sylwetki. Przyjemne, kołyszące ruchy, które wykonuje koń - wejdź i zobacz - w stępie relaksują mięśnie i jednocześnie narzucają należytą postawę. Jazda konna wpływa także bardzo dobrze na poprawę pracy układu krążenia, także oddechowego.


Wszystko to odbywa się nadzwyczaj łagodnie i powoli, dlatego terapia potrzebuje czasu, jednak efekty są nieomal pewne.


Jazda na koniu to nie jedynie sama radość i satysfakcja płynąca z korzystnej współpracy i przy sposobności zabawy ze zwierzęciem.